PRELEGENCI

Dariusz Czuchaj

Radca Prawny, Dentons

Radca prawny w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii prawnej Dentons. Prowadzi praktykę prawa nowych technologii. Reprezentuje klientów oraz dostawców IT w przygotowywaniu i negocjowaniu umów na korzystanie z systemów informatycznych. Ekspert w zakresie cyberbezpieczeństwa, ochrony informacji, przetwarzania danych osobowych.

Andrzej Dalasiński

Head of Vulnerability Management, Bosch Cyber Defense Center

Kieruje zespołem dostarczającym usługi zarządzania podatnościami i monitorowania implementacji wymagań bezpieczeństwa w grupie Bosch na całym świecie. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w IT i ponad dziesięcioletnie w obszarze bezpieczeństwa. Wcześniej projektował i wdrażał rozwiązania bezpieczeństwa w bankowości i przemyśle. Poza zdobyciem certyfikatów technicznych w obszarach systemów równoważenia obciążenia, zapór sieciowych i aplikacyjnych, systemów wykrywania i zapobiegania włamaniom czy wieloskładnikowego uwierzytelniania swoje kompetencje potwierdził także certyfikatami niezależnymi, takimi jak CISSP, CISSP-ISSAP, CISA, ECSA, CEH.

Marcin Fronczak

IT Audit Manager, OGP GAZ-System, Prezes CSA Polska

Kieruje działem audytu teleinformatycznego w OGP GAZ-System S.A. Prezes Cloud Security Alliance Polska.  Pierwszy w Polsce posiadacz certyfikatu i instruktor z zakresu bezpieczeństwa chmur Certified Cloud Security Knowledge (CCSK). Certyfikowany audytor systemów informatycznych oraz ekspert w zarządzaniu ryzykiem i bezpieczeństwem informacji – CISA, CIA, CRISC. Doświadczony doradca wyższej kadry zarządzającej. Przez wiele lat zarządzał bezpieczeństwem IT w sektorze finansowym. W latach 2000-2005 pracował w Deloitte, jednej z największych firm doradczych i audytorskich, gdzie w trakcie licznych projektów krajowych i międzynarodowych zdobył szeroką wiedzę i cenne doświadczenie w zakresie zarządzania ryzykiem informatycznym i operacyjnym oraz prowadzenia audytów informatycznych.

Przemysław Gamdzyk

CEO & Meeting Designer, CSO Council/Evention

Przez lata dziennikarz i redaktor specjalizujący się w obszarze tematycznym ICT w perspektywie biznesowej, technologicznej, organizacyjnej i ludzkiej. Był redaktorem Computerworld. Współpracował z Polityką i Rzeczpospolitą. Później zajął się rozwojem biznesu. Zawsze za podstawową wartość i fundament swojej działalności traktował tworzenie efektywnych obszarów porozumienia w biznesie – wyrażonych w piśmie, w świecie Internetu czy w formie fizycznych spotkań. Zrealizował w sumie kilkaset projektów wydawniczych i eventowych.
W ciągu kilku lat budował biznes konferencyjny IDG Business Media, był także dyrektorem programów dla kadry kierowniczej w wydawnictwie IDG Poland. Członek Rady Fundacji „Instytut Mikromakro” – ThinkTanku, którego był współzałożycielem. Aktualnie Prezes spółki wyspecjalizowanej w organizacji skutecznych wydarzeń biznesowych. Łącznie blisko 20 letnie doświadczenie w działalności w obszarze mediów rynku teleinformatycznego. Łączy ścisłe wykształcenie i umysł analityczny z szerokim obszarem zainteresowań i wiedzy oraz głębokim szacunkiem dla humanistyki. Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego – uczeń prof. Władysława Turskiego. Ukończył studia podyplomowe „Komunikacja społeczna” organizowane przez Instytut Badań Literackich PAN i Fundację Upowszechniania Nauk.
Uczestniczył w szeregu szkoleń i warsztatów, doskonalących kompetencje menedżerskie, umiejętności prowadzenia projektów i sztukę wystąpień publicznych czy wykorzystania narzędzi komunikacji elektronicznej i interaktywnych przekazów marketingowych.

Moshe Hershko

Business Development Manager, Israel Electric Corporation

With more than 20 years of business experience and as a large entrepreneur , Moshe Hershko , has been mingled in energy enterprises almost everywhere on the globe. In the past years, Moshe leads the Israel electric corporation ( IEC) to be engaged in renewable energy projects over the world, including solar energy, PVs, wind energy, and other technologies to reduce or control energy usage (smart grid) and cyber security activities.

 

Piotr Jagielski

Business Development Manager, NASK

Absolwent Politechniki Warszawskiej, MBA Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Maryland , od 1998 roku związany z rynkiem telekomunikacyjnym w Polsce, wcześniej w Pilickiej Telefonii, obecnie w NASK, odpowiedzialny za rozwój produktów dotyczących sieci automatyki przemysłowej.

Jacek Jarmakiewicz

Ekspert – Architekt Systemów ICT, NASK PIB

Doktor inżynier nauk technicznych Wojskowej Akademii Technicznej, wykładowca WAT, WIT PAN, autor książek z zakresu sieci i systemów telekomunikacyjnych, sieci IP i zarządzania sieciami komputerowymi. Adiunkt w zakładzie kryptologii i systemów C4I WIŁ, główny specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, CIO PANSA. Obecnie ekspert – architekt systemów ICT w NASK. Brał udział w paneuropejskich ćwiczeniach z obszaru bezpieczeństwa komputerowego, sieciowego i obrony cybernetycznej (CWIX – NATO ACT, Cyber Europe – ENISA). Współuczestnik licznych prac badawczo – rozwojowych związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym sieciowych systemów informatycznych. Uczestniczył w licznych projektach m. in. panelu IST RTO NATO i NCBiR dotyczących technologii sieciowych IP, systemu obrony cybernetycznej w sieciach sterowania elektroenergetyką, systemu wielopoziomowego bezpieczeństwa w technice XACML SOA, ochrony sieci teleinformatycznych przed działaniami nieuprawnionymi. Autor licznych recenzowanych artykułów publikowanych w renomowanych wydawnictwach z listy A MNiSW, uczestnik forum ResearchGate. Obecnie zajmuje się projektowaniem i budową wielodomenowego systemu obrony cybernetycznej w infrastrukturze krytycznej.

Marcin Jaźwiec

IT Infrastructure Acting Manager, Pfeiffer und Langen

Współodpowiedzialny za infarstukturę IT w grupie Pfeifer & Langen Polska. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Od 16 lat odpowiedzialny za rozwój infrastruktury i systemów IT swoich pracodawców. Aby lepiej dogadywać się z biznesem i być skuteczniejszym negocjatorem ukończył studia MBA Atlanta w Poznaniu. Fan kolejnictwa, wolny czas spędza na zabawie kolejkami elektrycznymi w cyfrowym wydaniu.

Daniel Jedecke

Managing Consultant, HiSolutions AG

Działa aktywnie w obszarze bezpieczeństwa informatycznego od 2001 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa IT na poziomie technologicznym oraz w audycie. Doradza i wspiera firmy we wdrożeniach systemów zarządzania bezpieczeństwem IT. Specjalizuje się również w bezpieczeństwie sieciowym, PCI DSS oraz Linux. Ukończył studia Business Informatics (Dipl. Inf.) na TH Cologne oraz Applied IT Security Master of Science na Ruhr-Universität Bochum. Jest Certyfikowanym Audytorem Wiodącym Systemu Zarządzania ISO 27001 (EnWG oraz BSIG włącznie), Certyfikowanym Audytorem Systemów Informatycznych oraz Certyfikowanym Data Protection Officer.

Mirosław Karabowicz

Główny Specjalista ds. Administracji Systemów Bezpieczeństwa w Biurze Bezpieczeństwa, Ochrony Informacji i Infrastruktury Krytycznej, Tauron Wytwarzanie

Absolwent Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Od blisko dwudziestu lat związany z energetyką w zakresie ICT, OT oraz Bezpieczeństwem. Swoje doświadczenie zdobył jako kierownik Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała oraz jako kierownik Sekcji Bezpieczeństwa Technicznego w Centrum Zarządzania TAURON Wytwarzanie S.A. Jako  Kierownik licznych projektów prowadzonych w zakresie bezpieczeństwa w tym ICT i OT wielokrotnie rozwiązywał skomplikowane problemy w sektorze energetycznym. Obecnie koordynuje prace w szerokim zakresie bezpieczeństwa i ochrony obiektów Infrastruktury Krytycznej TAURON Wytwarzanie S.A.

Andrzej Karpiński

Dyrektor Architektury i Rozwoju Zabezpieczeń Teleinformatycznych, Orange

Z firmą Orange związany od 10 lat. Wraz ze swoim zespołem prowadzi projekty wdrażające rozwiązania bezpieczeństwa systemów, aplikacji i sieci w Orange, np. CyberTarcza, DDoS Protection, Ochrona rodzicielska, Zintegrowany system firewalli sieciowych. Pełnił także funkcję kierownika technicznego projektu wdrożenia systemu SIEM ArcSight w Orange. W branży IT od ponad 20 lat. W latach 90-tych prowadził uczelniany BBS, był redaktorem prowadzącym magazynu „Bitman”. Pracował m.in. w lubelskiej filii TCH Components, jako szef działu technicznego. Następnie u warszawskiego integratora ATM, gdzie m.in.: zbudował sieć ATMAN i pełnił funkcję dyrektora operacyjnego sieci, zaprojektował sieć i system zabezpieczeń dla Sądu Najwyższego, Sądu Apelacyjnego i warszawskiego IPN, wdrożył system archiwizacji telemedycznej DICOM dla Enel-Med. Studiował Zarządzanie oraz Nauki o bezpieczeństwie na Uczelni Techniczno-Handlowej. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w strukturach bezpieczeństwa. Żonaty, ma trójkę dzieci. W wolnych chwilach oddaje się pasji z młodości – karate kyokushin.

Kamil Kowalczuk,

Menedżer w zespole Cyber Security, PwC

Kamil posiada ponad 10-letnie doświadczenia w obszarach architektury bezpieczeństwa IT/OT, zarządzania ryzykiem oraz ciągłością działania. Jako Ekspert ds. bezpieczeństwa OT wspiera Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w obszarze automatyki przemysłowej. Opracowywał procesy bezpieczeństwa zarówno dla środowiska IT jak i systemów kontroli przemysłowej (SCADA, DCS). Od lat związany z sektorem energetycznym, głównie w kontekście bezpieczeństwa systemów sterowania i nadzoru – SCADA, czy Infrastruktury Krytycznej. Doświadczenie zdobył pracując w Spółkach energetycznych.

Ewelina Kozłowska

Ekspert ds. ochrony lotnictwa cywilnego oraz bezpieczeństwa informacji, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Posiada 15 lat doświadczenia w branży lotniczej w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego, audytu, szkoleń oraz bezpieczeństwa informacji i analizy ryzyka. Bierze czynny udział w europejskich projektach badawczo-wdrożeniowych związanych z bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych wykorzystywanych w lotnictwie – System Wide Information Management. Obecnie zajmuje się wdrażaniem systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego w PAŻP i organizacją systemu obrony cybernetycznej.

Maciej Król

CIO, Solaris Bus & Coach

CIO w Solaris Bus&Coach SA, poprzednio Dyrektor IT w Kompanii Piwowarskiej S.A. (SABMiller plc group), kierownik działu technicznego KP S.A., kierownik działu informatyki w oddziale banku oraz firmie wydającej największy polski dziennik. Mgr inż. Informatyk, absolwent Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych. W swej karierze m.in. odpowiedzialny za wdrożenie i utrzymanie wymagań Sarbones-Oxley w obszarze systemów informatycznych, zarządzanie ryzykiem na styku IT i biznesu, wprowadzanie kultury projektowej w organizacjach, zarządzanie portfelem projektów strategicznych, lokalne i globalne projektu SAP i BPM, transformację organizacji IT, partnerowanie z biznesem oraz zarządzanie zmianą organizacyjną wspieraną przez narzędzia i technologię IT. Gold Member ISACA, posiadający certyfikaty CGEIT oraz CRISC.

Bartosz Kryński

Regional Sales Engineer, CyberArk

Regional Sales Engineer w firmie Cyberark odpowiedzialny za Polskę, kraje bałtyckie oraz Węgry, zajmuje się zagadnieniami związanymi z ochroną oraz zarządzaniem kontami uprzywilejowanymi. Przez ponad 10 lat nabywał doświadczenia w przygotowywaniu oraz realizacji projektów związanych z bezpieczeństwem środowisk teleinformatycznych, w tym aplikacji oraz baz danych (m.in. wdrożenia systemów klasy WAF , DAM , DBF, ADC). Pracując w Clico jako starszy konsultant uczestniczył w wielu testach penetracyjnych oraz audytach bezpieczeństwa dużych instytucji w Polsce.

Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

Wojciech Kubiak,

IT Security Officer, Gaspol

Posiada praktyczne doświadczenie w obszarach: zarządzania bezpieczeństwem IT/OT, audytów bezpieczeństwa IT/OT, bezpieczeństwa Infrastruktury Krytycznej, bezpieczeństwa fizycznego i środowiskowego, zapobiegania inwigilacji technicznej, rozwoju i zarządzania architekturą bezpieczeństwa korporacyjnego. Swoje doświadczenie zdobywał w Policji, Elektrociepłowni Siekierki, Orange, T-Mobile, Telewizji N, a także w firmach doradczych EY i PwC. Aktualnie jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo IT w GASPOL i PRIMAGAS Czechy oraz jest liderem bezpieczeństwa automatyki przemysłowej grupy SHV Energy. Wojciech swoje kwalifikacje potwierdził zdobywając m.in. certyfikaty: GICSP (Global Industrial Cyber Security Professional), CISSP (Certified Information Systems Security Professional), CISA (Certified Information Systems Auditor), PSP (Physical Security Professional), CSSA (Certified SCADA Security Architect). Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, członek ISSA Polska, autor publikacji dotyczących bezpieczeństwa systemów automatyki przemysłowej i doświadczony trener z zakresu bezpieczeństwa IT/OT.

Michał Kurek

Partner, Head of Cyber Security, KPMG, Lider OWASP Warszawa

Kieruje zespołem ekspertów stanowiącym regionalne centrum kompetencyjne KPMG w zakresie cyberbezpieczeństwa. Posiada bogate, przeszło 15-letnie doświadczenie w zakresie audytów bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz testów penetracyjnych – ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz studiów równoległych na kierunku Zarządzanie i Marketing na Politechnice Warszawskiej. Pracował jako programista sieciowy w firmie Alcatel (obecnie Nokia), wdrażał rozwiązania internetowe w Banku Handlowym. Członek zarządu polskiego oddziału OWASP oraz aktywny członek organizacji ISSA i ISACA. Dodatkowo pełni rolę mentora SANS Institute w zakresie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Zdobył m.in. następujące certyfikaty: GICSP, CISM, CISSP, CISA, LPT, CEH, GWAPT, CRISC, CCSP, CCSA, GSSP JAVA, ECSA, PMP, CIA, GAWN, CCNA.

Boaz Landsberger

Deputy manager of the Cyber Security Department, Israel Electric Corporation

Boaz Landsberger has more than 25 years of experience in the IT industry, specializing in Cyber Security. Since 2002 Boaz is one of the leaders of Cyber Security at Israel Electric Corporation (IEC). As of now, Boaz is deputy manager of the Cyber Security Department at IEC, specializing in regulation (SOX, PCI and Privacy Protection Law), Risk Management, Data Leakage Prevention and Cyber Initiatives abroad. Boaz is a computer science engineer, graduating from the Technion – Israel Institute of Technology. Boaz served for 20 years in the army in the IT and Cyber Security fields and retired as a Lieutenant Colonel.

Michał Łoniewski

Ekspert w Departamencie Innowacji i Rozwoju, Urząd Dozoru Technicznego

W 2005 roku ukończył kierunek Mechanika i Budowa Maszyn na Politechnice Warszawskiej. W latach 2006-2009 pracował w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów (PIAP) oraz w firmie ABB gdzie zajmował się robotyką przemysłową. Od 2010 roku pracownik UDT, gdzie obszarem jego działalności jest automatyka zabezpieczająca procesy przemysłowe (poziomy nienaruszalności bezpieczeństwa SIL, analizy zagrożeń pochodzące od systemów sterowania ICS – analizy C-HAZOP), cyberbezpieczeństwo przemysłowych systemów sterowania ICS, a także zastępowanie klasycznych badań wizualnych w inspekcji, oceną wizualną zdalną z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych – dronów.

Leszek Mróz

Manager, CESA IoT/OT Security Leader, EY

Jest menedżerem w centrum kompetencji EY dla usług doradztwa biznesowego OT/IoT  na region EMEIA (Europa, Bliski Wschód, Indie i Afryka). Jest bezpośrednio odpowiedzialny za rozwój usług w regionie CESA (Europa centralna i południowa). Wielokrotnie był odpowiedzialny za merytoryczne aspekty programów bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania realizowanych dla organizacji o globalnym zasięgu. Posiada certyfikaty SABSA Foundation, ISA 62443 CFS, CSSA. Ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Automatyka i Robotyka.

Artem Mykhailov

Director of of Enterprise Solutions, Information Systems Security Partners - ISSP

Artem Mykhailov has MS degree in Cybersecurity and more than 10 years of experience in managing complex cybersecurity projects in countries of South Caucasus. Artem has built his career from Technical Specialist and Corporate Project Manager to Director of of Enterprise Solutions at ISSP.

Michał Nieżurawski

Head of Global IT Security Competence Center, DB Schenker

Kieruje globalnym działem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo IT w ramach grupy  DB Schenker (logistyka). Swoje doświadczenie zdobywał doświadczenie jako zarządzający bezpieczeństwem, ryzykiem oraz jako audytor IT. Pracował w sektorach doradczym, telekomunikacji,  finansowym, produkcji urządzeń medycznych. Posiada certyfikaty CISSP, CGEIT, CISM, CISA, CRISC.

 

Marek Niziołek

Dyrektor Transformacji Cyfrowej, Śnieżka

Adam Paturej

Dyrektor programu cyberbezpieczeństwa, Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego

Twórca programów szkoleniowych z zakresu budowania cyberbezpieczeństwa w przemyśle. Organizator inicjatyw mających na celu szerzenie świadomości o zagrożeniach cybernetycznych dla przemysłu oraz budowie organizacji odpornej na atak. Szkoleniowiec i ekspert od narzędzi (technicznych oraz organizacyjnych) poprawiających cyberbezpieczeństwo w przemyśle.  Posiadacz certyfikatów ukończenia kursów z powyższych zagadnień akredytowanych przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA.

Maciej Pyznar

Szef wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

W RCB zajmuje się działaniami planistycznymi i programowymi w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej. Absolwent Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Studium Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w obszarze ochrony infrastruktury krytycznej. Specjalista w zakresie wykorzystania oceny ryzyka w projektowaniu bezpieczeństwa oraz organizacji ćwiczeń sprawdzających przygotowanie organizacji do działania w warunkach zakłóceń.

Tomasz Sawiak

Wicedyrektor w zespole Cyber Security, PwC

Tomasz posiada ponad 15 letnie doświadczenie w obszarze doradztwa, audytu, dostarczania i eksploatacji usług oraz technologii bezpieczeństwa teleinformatycznego. Jego specjalność, to rozwiązania monitorowania bezpieczeństwa, zapewniania bezpieczeństwa aplikacji biznesowych, zarządzania podatnościami, ochrony przed atakami nowej generacji, monitorowania niepożądanych aktywności na poziomie komponentów infrastruktury teleinformatycznej i budowy procesów obsługi incydentów.

Krzysztof Silicki

Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji

Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Pracuje w instytucie badawczym NASK od 1992 roku. W latach 2000-2012 pełnił funkcję dyrektora technicznego w NASK.

Od roku 2004 reprezentuje Polskę w Radzie Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) oraz w Radzie Wykonawczej (od 2013 r.). W 2016 roku został mianowany Wiceprzewodniczącym Rady Zarządzającej ENISA.

W roku 1996 zorganizował pierwszy w kraju zespół reagujący na zagrożenia w internecie – CERT NASK (Computer Emergency Response Team) – od roku 2000 funkcjonujący jako CERT Polska. W latach 1997-1999 reprezentował NASK w FIRST (międzynarodowym forum zrzeszającym zespoły reagujące). Był również pomysłodawcą odbywającej się co roku konferencji SECURE – pierwszej w Polsce konferencji dotyczącej bezpieczeństwa teleinformatycznego. Jako dyrektor techniczny inicjował i nadzorował w NASK powstawanie kolejnych generacji sieci internet, a także innowa­cyjnych projektów bezpieczeństwa, takich jak ARAKIS. ARAKIS.GOV realizowany wspólnie z administracją państwową, został uhonorowany godłem Teraz Polska w roku 2010 w kategorii przedsięwzięć innowacyjnych.

Jest autorem publikacji i opracowań w kraju i za granicą z dziedziny sieci teleinformatycznych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa. Współtworzył strategię i plan działania ENISA w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i informacji a także współtworzył NC Cyber – narodowe centrum cyberbezpieczeństwa powstałe w NASK. Uczestniczy w wielu europejskich i polskich projektach jako ekspert ds. bezpieczeństwa sieci i informacji. Nominowany do prestiżowej nagrody InfoStar w roku 2009 i 2011, laureat tej nagrody w roku 2011 w kategorii rozwiązania informatyczne.

Jarosław Sordyl,

Zastępca Dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Członek Zarządu European Energy - Information Sharing and Analysis Center (EE-ISAC)

Wieloletni konsultant w zakresie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, ekspert Informatyki Śledczej oraz eDiscovery, Lead Auditor Systemów Zarzadzania Bezpieczeństwem Informacji – ISO/IEC 27001 a także Certified Lead Penetration Tester. Wykładowca współpracujący na co dzień z instytucjami szkoleniowymi, akademickimi oraz jednostkami naukowymi w zakresie tematów związanych z bezpieczeństwem IT. Do 2014 roku członek Zarządu Europolu, przedstawiciel Polski na forum Szefów Krajowych Jednostek Europolu, członek grup roboczych Zarządu Europolu ds. IT i korporacyjnych. Produkt Menadżer oraz trener systemów informacyjnych Europolu. Były Szef Krajowej Jednostki Europolu w Biurze Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji. Od ponad 18 lat zajmuje się problematyką bezpieczeństwa IT i cyberprzestępczości m.in. w ramach międzynarodowej współpracy organów ścigania. Posiada wiele certyfikatów związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym m.in.: CISSO, CDFE, CPTE, CDRE, ISO 27001 – Lead Auditor, ISO 27002 – Lead Implementer, CLPT – Certified Lead Penetration Tester, ISO 37001 Lead Implementer. Równocześnie posiadacz certyfikacji – MCP: Microsoft Certified Profession. Członek stowarzyszeń specjalistów organów ścigania „Computer Forensics – IACIS” oraz członek HTCIA – High Technology Crime Investigation Association. Ukończył Akademię Interpolu – IP Crime Investigators.

Łukasz Staniak

Manager, Cyber Security, KPMG Advisory

Jest menedżerem w regionalnym centrum kompetencyjnym KPMG realizującym prace w szeroko rozumianym zakresie cyberbezpieczeństwa. Odpowiedzialny jest za nadzór prac zespołu ekspertów oraz za ich merytoryczne wsparcie. Specjalizuje się w testach ofensywnych oraz przeglądach bezpieczeństwa infrastruktury. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa środowisk informatycznych. Jego wiedza jest poparta licznymi zdanymi egzaminami, w tym między innymi: CISM, CISA, CISSP, OSCP, CEH, RHCE, MCTS, CCNA, ISO 27001 Information Security Management System Auditor/Lead Auditor, Projektant zabezpieczeń sieci teleinformatycznych wg normy ISO 27001.

Józef Sulwiński

Prezes Zarządu, SEQRED

Doświadczony manager i ekspert z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz przemysłowych systemów sterowania. Pracował na stanowiskach kierowniczych w banku, firmie telekomunikacyjnej oraz firmie strategicznej dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kierował doradztwem IT/OT w jednej z największych światowych firm doradczych. Szkolił się w ośrodkach akademickich takich jak Harvard Business School oraz Carnegie Mellon University. Ukończył program szkoleniowy CERT Certified Computer Security Incident Handler z zakresu budowy i zarządzania zespołami reagowania na incydenty bezpieczeństwa ufundowany przez Departament Obrony USA.

Jacek Walaszczyk

Manager, IoT/OT Security, EY

Specjalizuje się w obszarze bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w Centrum Kompetencji EY na region Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki. Posiada praktyczne doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu oraz uruchamianiu systemów OT. Jacek jest certyfikowanym integratorem systemów SCADA, posiada najważniejsze certyfikaty z obszaru OT security: GICSP – GIAC Global Industrial Cyber Security Professional, ISA 62443 – Cybersecurity Fundamentals Specialist and Design Specialist, CSSA – Certified SCADA Security Architect wydany przez IACRB. Jacek jest czynnym członkiem grupy roboczej ISA99, pracującej nad aktualizacją standardu ISA/IEC 62443-2-1 „Security program requirements for IACS asset owners”. Ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku Automatyka i Robotyka.

Piotr Wieczorek

Dyrektor Biura Eksploatacji - Pion IT, Neuca

Posiada 28-letnie doświadczenie w branży IT i nowych technologii. Kiedyś administrator i programista, później dyrektor IT, doradca, freelancer. Budował i rozwijał systemy technologiczne dla pierwszych sieci telefonii komórkowej ( Centertel/Orange, Era/T-Mobile), jako doradca pracował w EY gdzie m.in. realizował projekt przekazania do Microsoftu działu telefonów komórkowych firmy Nokia. Aktualnie pracuje w Toruniu, gdzie doradzał a teraz zarządza operacjami IT w grupie kapitałowej branży farmaceutycznej . Jako mentor wspiera startupy oraz przedsiębiorców z branży technologicznej i imprezy branżowe. Jest również coachem, szczególnie wspierając inżynierów i przedsiębiorców w wyborze i planowaniu ścieżki dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.

Magdalena Wrzosek

Oficer Łącznikowy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) / Ekspert ds. policy w Dziale Rozwoju Polityk i Standardów w NC Cyber w NASK,

Ekspert ds. policy w Dziale Rozwoju Polityk i Standardów w NC Cyber w NASK, gdzie odpowiada za kwestie strategiczne regulacyjne i organizacyjne związane z cyberbezpieczeństwem. Twórca projektu CyberPolicy (https://cyberpolicy.nask.pl). W 2017 roku koordynowała europejski projekt Cooperative Models for Public Private Partnership (PPPs) and Information Sharing and Analysis Centers (ISACs). Brała także udział w pracach międzyresortowego zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie Krajowych Ram Polityki Cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej na lata 2017-2022.

Od stycznia 2018 Oficer Łącznikowy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA).

W latach 2014 – 2016 pracowała w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie odpowiadała m.in. za negocjacje Dyrektywy NIS, planowanie i koordynację europejskich ćwiczeń cybernetycznych Cyber Europe (edycja 2014, 2016), współpracę międzynarodową oraz implementację zapisów Polityki Ochrony Cyberprzestrzeni RP.

Politolog, kulturoznawca, absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Konstancji w Niemczech. Studia podyplomowe z zarządzania projektami, zarządzania bezpieczeństwem informacji, prawa międzynarodowego i służby zagranicznej. Ukończyła także Europejskie Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. Greaorgea’ a Marshall’a w Garmisch – Partenkirchen (Program on Cyber Security Studies (PCSS) oraz Seminar on Regional Security (SRS)). W 2016 roku brała udział w programie „International Visitor Leadership Program” poświęconemu cyberbezpieczeństwu, organizowanego przez Departament Stanu USA. Doktorantka Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, gdzie wykłada zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo publiczne.

Paweł Zięba

Security and Audit IT/ICS Expert, OGP GAZ-System

Pracuje jako ekspert dziedzinowy w dziale audytu teleinformatycznego w OGP GAZ-System S.A. Certyfikowany audytor bezpieczeństwa informacji oraz ciągłości działania. W ramach wcześniejszego doświadczenia pracował przy wielu projektach w kraju i zagranicą w globalnym centrum kompetencyjnym EY Global IT\OT Advisory Service Center – jednej z największych firm doradczych i audytorskich EY(dawniej Ernst& Young).  W ramach EY zdobywał doświadczenie i wiedzę w tworzeniu: standardów bezpieczeństwa OT\IT,  strategii bezpieczeństwa OT\IT,  przeglądów bezpieczeństwa architektury OT\IT oraz testów bezpieczeństwa OT\IT dla firm sektora infrastruktury krytycznej oraz organizacji rządowych w regionie EMEIA. Ponadto posiada ponad 10 letnie doświadczenie w ramach projektowania, implementacji i wdrażania  aplikacji typu SCADA oraz systemów IT.